Pozvánka na Slovanské hradiště v Mikulčicích

24. říjen na Slovanském hradišti v Mikulčicích

POCTA RASTICOVU MĚSTU MORAVA CM-plakaty-A3-RIJEN-3MIKULCICE-WEB

Slovanské hradiště v Mikulčicích je místem, kde se dochovaly základy minimálně 10 křesťanských kostelů a přilehlých hřbitovů z období Velkomoravské říše, období spojeného s působením sv. soluňských bratří Cyrila a Metoděje, kteří přinesli křesťanskou víru do naší země.

V sobotu 24. října se uskuteční na tomto posvěceném místě program s názvem Cyril a Metoděj – po stopách strhujícího příběhu, který odlehčenou formou přiblíží život svatých věrozvěstů všem generacím, oživený ukázkami dobových řemesel, hrami a kvízy. Kvízy a hry začnou probíhat od 13:00 hod, divadelní představení od 13:30, historický průvod hradištěm od 14:30, další program s kvízy a ukázkami řemesel bude ukončen v 17 hod.

V galerii návštěvnického centra můžete shlédnout výstavu ilustrací „Cyrilometodějská misie v kontextech a souvislostech“ a v odpoledních hodinách se zúčastnit besedy s jejími autory.

Atmosféru života Velkomoravanů nabízí v tento den autentický středověký tábor. Bohatý program zahrnuje ukázky dobové kuchyně, odívání, šperků, zbrojnice, bojů a her. Zvláště zajímavými body této části programu jsou v 10:30 komentovaná prohlídka tábora a v 15:30 předvedení bitvy raně středověkých bojovníků.

Samozřejmostí je prohlídka moderní muzejní expozice Druhý kostel a sakrální architektura knížecího hradu a výstup na 30m vysokou vyhlídkovou věž.

Po předchozí domluvě je možno využít klidnou odlehlejší část areálu pro uspořádání soukromé mše svaté pod širým nebem (v případě nepříznivého počasí v budově pavilonu nad základy druhého kostela).

Vstupné pro ohlášené skupiny farníků:

dítě do 6 let vstup zdarma,
školák/student/důchodce: 40 Kč,
dospělý 60 Kč.

Zveme Vás také k návštěvě památníku ve všech říjnových programových dnech (23.-25.10. a 28.10.). Podrobnosti k programu naleznete na plakátech a na webu Slovanského hradiště v Mikulčicích, případně využijte přímý odkaz na informace o programu.